שבילים במדבר וראס השיטה

שבילים במדבר

שבילים במדבר הינו אתר הממוקם במושב חצבה, הבנוי מחאן אירוח מרכזי מחופה ורחב ידיים, בו פרוסים שטיחים, ערסלים, פינות ישיבה מפנקות וצמחייה מדברית ירוקה. כמו כן, באתר ישנם פינות מידע לטיולים, ספריות, פינות משחקים ומטבחים מאובזרים.

בחאן – יחידות אירוח מטופחות ונעימות וכמו כן סוכות לינה מסודרות, נקיות וצמודות לשירותים ומקלחות.

האתר מושתת על עקרונות ירוקים – מרכיבים עיקריים של הבנייה באתר הינם לבני אדמה, במבוקים וכפות תמרים. מי השופכין באתר מנוקזים לבריכת החמצון של היישוב שמשקה את מטע התמרים המרכזי המשותף במושב. כמו כן, ישנה מערכת סולרית ע"ג חיפוי האתר, בעלת הספק גדול המייצרת את מרבית צריכת החשמל של האתר.

האתר מארח כבר למעלה מעשור מגוון רב של אורחים, כגון: בודדים, זוגות, משפחות וקבוצות. יש לציין שהאתר מתאים במיוחד לאירוח קבוצות מכל סוג.

ראס השיטה

ראס השיטה הינו אתר הממוקם מחוץ לישוב בגבול השדות החקלאיים והמדבר על שפת נחל גדרון. האתר בנוי כדגם של חווה חקלאית עתיקה שכמותה היו קיימות בערבה עד לפני כאלף שנים. האתר בנוי מבוסתן עצים, כגון: תמרים, חרובים, רימונים, שזיפים, זיתים, גפנים ועוד. כמו כן, באתר, סוכה מרכזית גדולה ובה פרוסים שטיחים ופינות ישיבה נוחות.

באתר ישנו מטבח לשירות עצמי ואזורי ישיבה לארוחות, שירותים ומקלחות גדולים, מרווחים, מטופחים ונקיים. בשטח האתר פזורים אוהלים וחושות המאובזרים במחצלות, שטיחים, מזרנים וכריות. הלינה באתר מתאימה לקבוצות, משפחות ובודדים.

האתר צופה לשטח מדברי, טבעי ופתוח המאפשר חיבור ללא אמצעים ליציאה למדבר, להדלקת מדורה וכיוצא בזה.

לקבלת פרטים נוספים או הזמנות – לחצו כאן